Bezpłatna analiza Twojej sprawy
  Odszkodowanie za zawał serca lub udar

  Odszkodowanie za śmierć w wyniku zawału serca lub udaru

  Odszkodowanie za śmierć w wyniku zawału serca lub udaru

  Brak wypłaty odszkodowania za śmierć w wyniku zawału serca lub udaru

  Brak wypłaty odszkodowania za śmierć w wyniku zawału serca lub udaru

  Odszkodowanie za zawał serca lub udar

  Odszkodowanie za zawał serca lub udar

  Poszkodowana zgłosiła się do nas z prośbą o pomoc w uzyskaniu odszkodowania za śmierć męża. Ubezpieczony objęty był ubezpieczeniem na wypadek śmierci spowodowanej zawałem serca lub krwotokiem śródmózgowym. Jako osobę upoważnioną do całości świadczenia wskazał żonę. Jednym ze zdarzeń ubezpieczeniowych przewidujących wypłatę świadczenia z polisy był zgon ubezpieczonego spowodowany zawałem serca lub udarem mózgu. Poszkodowana zgłosiła szkodę do towarzystwa ubezpieczeń, jednakże towarzystwo odmówiło wypłaty z tytułu zgonu spowodowanego zawałem serca uznając, że nie można wskazać przyczyny zgonu bez przeprowadzenia sekcji zwłok.

  Wskazać należy, że przeprowadzenie sekcji zwłok było bezcelowe z uwagi na wykluczenia udziału osób trzecich w zgonie ubezpieczonego. Zawarta umowa o ubezpieczenie nie nakłada na uprawnionego do świadczenia obowiązku przedłożenia protokołu sekcyjnego. W tej sytuacji nie można brakiem takiego protokołu warunkować wysokość przyznanego świadczenia. Dlatego w tej sprawie wystąpiliśmy z pozwem o zapłatę przeciwko towarzystwu ubezpieczeń. W pozwie dochodziliśmy kwoty 44.000,00 zł, która ma być środkiem rekompensującym śmierć ubezpieczonego w wyniku zawału serca.

  Ubezpieczyciel po otrzymaniu pozwu zwrócił się do nas z propozycją zawarcia ugody. Okazało się, że argumentacja sporządzona przez naszego prawnika wywarła na nich pewność, że nie mogą wygrać tej sprawy. Towarzystwo ubezpieczeń zaproponowało zapłatę całej kwoty 44.000,00 zł oraz zwrot pełnych kosztów procesu. Jak widać pomoc prawnika z doświadczeniem w podobnych sprawach może zakończyć sprawę szybko i bez zbędnego stresu jakim jest pełny proces sądowy.

  Odszkodowanie po zawale serca lub udarze

  Odszkodowanie po zawale serca lub udarze

  Zawierając umowę o ubezpieczenie na wypadek śmierci spowodowanej zawałem serca lub krwotokiem śródmózgowym chcemy zabezpieczyć swoją rodzinę na wypadek nagłej śmierci. W wielu przypadkach podczas zawierania umowy jesteśmy przekonani, że umierając z powodu zawału osoby, które wskażemy w polisie otrzymają odszkodowanie za naszą śmierć. Jednakże w wielu przypadkach towarzystwa ubezpieczeń ograniczają możliwość wypłaty odszkodowania za zawał stosując odpowiednie klauzule. Wiele z nich należy traktować jako klauzule abuzywne. Dlatego jeśli masz wątpliwości dotyczące treści Twojego ubezpieczenia, skontaktuj się z Kancelarią AP Odszkodowania. Dokonamy darmowej analizy Twojej sprawy.

  Towarzystwo nie wypłaciło odszkodowania za zawał serca lub udar?

  Towarzystwo nie wypłaciło odszkodowania za zawał serca lub udar?

  Zawał serca a odmowa wypłaty odszkodowania? W przypadku zawarcia umowy o ubezpieczenie na wypadek śmierci spowodowanej zawałem serca lub krwotokiem śródmózgowym towarzystwa przy wypłacie świadczeń wymagają aby przyczyna śmierci spełniała wymagania definicji zawarte w umowie. Zdarza się również, że towarzystwa podważają przyczynę śmierci wskazaną w karcie zgonu. Najczęściej podają, że została wskazane bez przeprowadzenia sekcji zwłok, a ubezpieczony nie leczył się wcześniej na chorobę, która była przyczyną jego śmierci. Należy zaznaczyć, że przeprowadzenie badania post mortem jest przeprowadzane gdy zachodzi przypuszczenie udziału innych osób w zgonie ubezpieczonego. A skoro tak, to ubezpieczyciel musi się liczyć z tym, że nie uzyska pewnej informacji o przyczynie śmierci ubezpieczonego. W takiej sytuacji brakiem takiej możliwości nie można obarczać osób uposażonych, które dopełniły ciążących na nich zgodnie z umową obowiązków i pozbawić je świadczenia przewidzianego w umowie.

  Odmowa wypłaty odszkodowania za zawał serca

  shop nowweblinkelfbar 5000handyhullen gestaltenwaterproof phone case

  Zgodnie z ugruntowanym stanowiskiem judykatury ubezpieczyciel – jako profesjonalista oraz autor ogólnych warunków ubezpieczenia – ma obowiązek sformułować je precyzyjnie. Dlatego w razie niejasności, czy wątpliwości co do poszczególnych postanowień tych warunków należy je interpretować na korzyść ubezpieczającego. W związku z tym w tej nierównej walce z towarzystwem ubezpieczeń warto zgłosić się do profesjonalisty. Kancelaria AP Odszkodowania, dokona bezpłatnej analizy Twojej sprawy i pomoże Ci w dochodzeniu należnych Ci świadczeń. Jeśli ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania za zawał serca zgłoś się do nas.

  Bezpłatna analiza Twojej sprawy
   Opinie

   Gwiazdki opini

   AP Odszkodowania znalazłam w Internecie. Pierwszy raz musiałam korzystać z tego typu firmy, i ten wybór okazał się NAJLEPSZY! Rzetelna obsługa od samego początku, na każdym etapie postępowania. Bardzo dobry kontakt, uzyskiwałam odpowiedzi na każde zapytanie.
   Firma Pana Pawła uzyskała wysokie odszkodowanie dla mojego syna, potrąconego przez samochód.
   Firmę AP ODSZKODOWANIA będę polecać z czystym sumieniem!

   Małgorzata A.

   Gwiazdki opini

   Korzystałam z usług Kancelarii i jestem bardzo zadowolona. Nie musiałam uczestniczyć w trudnych prawnie rozmowach. Okazano mi dużą życzliwość i zrozumienie problemu. Zawsze uzyskałam wyczerpujące informacje. Bardzo dziękuję za pomoc i będę polecać usługi Kancelarii każdemu kto będzie w potrzebie.

   Teresa J.

   Gwiazdki opini

   Witam, w ciężkiej sytuacji została mi polecona firma Pana Pawła Gaja i NIE ZAWIODŁEM SIE. Potwierdziły się wszystkie opinie przekazane przez przyjaciół, tj. profesjonalizm, kultura osobista, dyskrecja, pełna dostępność podczas prowadzenia mojej sprawy, a przede wszystkim SKUTECZNOŚĆ! Z czystym sumieniem mogę wszystkim polecić – jest wiele firm o podobnym profilu, ale właściwy adres tylko JEDEN!

   Pozdrawiam

   Marcin J.

   Gwiazdki opini

   Moja ciocia uległa bardzo poważnemu wypadkowi w autobusie miejskim. Nawet nie wiedziała, że może w związku z tym otrzymać jakieś odszkodowanie. Dzięki AP Odszkodowania otrzymała naprawdę duże pieniądze. Sprawa trafiła do sądu ponieważ towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło grosze a w sądzie okazało się, że powinna otrzymać pięć razy więcej. Świetny kontakt z firmą i fachowo załatwiona sprawa przez świetnych prawników.

   Polecam

   Mateusz

   Oceń artykuł:

   Oceny:

   Świetny artykuł

   Rated 5,0 out of 5
   15 maja 2023

   Dobrze że są takie kancelarie

   Domi