Radomsko - odszkodowania

Odszkodowania RadomskoOdszkodowania Radosmko i okolice. Pomoc z odszkodowaniem bez opłat wstępnych. Profesjonalna obsługa sprawy przez radców prawnych i adwokatów w walce o odszkodowanie za urazy ciała. Dochodzenie odszkodowań z polisy OC za wypadek komunikacyjny, wypadek w pracy, wypadek w rolnictwie. Zadośćuczynienie po wypadku i renta za śmierć osoby bliskiej.

Odszkodowawcze roszczenia bez opłat początkowych. Radomsko: wypadek w gospodarstwie rolnym, wypadek samochodowy utrata osoby bliskiej w wypadku, wypadki chodnikowe. Świadczymy pomoc w uzyskaniu odszkodowania powypadkowego z OC sprawcy, za którą poszkodowany płaci dopiero po uzyskaniu świadczenia. Renta wyrównawcza, odszkodowanie za wypadek na chodniku.

Odszkodowania Radomsko to hasło, które Pani Bogusława została zmuszona wpisać w wyszukiwarce internetowej w celu uzyskania pomocy z odszkodowaniem. Konieczność ta wynikała z faktu otrzymania odmowy wypłaty odszkodowania z polisy OC gospodarstwa rolnego jej syna. Pani Bogusława, na prośbę swego syna wykonywała pracę polegającą na pielęgnacji winogron, rosnących koło budynków gospodarczych w gospodarstwie rolnym. Praca ta była wykonywana na wysokości, przy użyciu starej drewnianej drabiny. Stan techniczny drabiny budził wiele zastrzeżeń i niestety jeden ze szczebli złamał się pod ciężarem użytkowniczki. Poszkodowana spadła doznając złamania kręgu co spowodowało jej unieruchomienie na wiele miesięcy oraz kilkuletnią rekonwalescencję. Pani Bogusława do dnia dzisiejszego odczuwa boleśnie skutki tego wypadku.

Kiedy przysługują odszkodowania?

W tym miejscy warto przypomnieć na czym polega odpowiedzialność odszkodowawcza za wypadki w rolnictwie. Zgodnie z art. 50 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych  „z ubezpieczenia OC rolników przysługuje odszkodowanie, jeżeli rolnik, (…) są obowiązani do odszkodowania za wyrządzoną w związku z posiadaniem przez rolnika tego gospodarstwa rolnego szkodę, której następstwem jest  śmierć,  uszkodzenie  ciała,  rozstrój  zdrowia  bądź  też utrata, zniszczenie lub uszkodzenie mienia”.  Więc jeśli z winy rolnika lub osób pracujących w jego gospodarstwie dojdzie do powstania szkody w związku z prowadzeniem tego gospodarstwa, towarzystwo ubezpieczeniowe ma obowiązek wypłacić należne odszkodowanie.

Odmowa wypłaty odszkodowania za wypadek pani Bogusławy w gospodarstwie rolnym była absurdalna. Towarzystwo ubezpieczeniowe powołało się na oświadczenie syna, w którym ten opisał czynności wykonywane przez matkę jako pielęgnacja roślin na budynku gospodarczym, a to według towarzystwa ubezpieczeniowego wyklucza odpowiedzialność gwarancyjną. Prowadzenie gospodarstwa rolnego polega w głównej mierze na chowie zwierząt i uprawie roślin. Uprawa roślin to przede wszystkim ich pielęgnacja, z czym zgodził się również sąd, zasądzając na rzecz naszej klientki kwotę 67.500,00 zł tytułem zadośćuczynienia oraz kwotę 7.345,80 zł tytułem odszkodowania za koszty opieki.

Dzięki firmie AP Odszkodowania kolejna osoba poszkodowana w wypadku uzyskała należne jej odszkodowanie, przed wypłatą którego wzbraniało się towarzystwo ubezpieczeniowe.

Skontaktuj się z nami i umów spotkanie z jednym z naszych specjalistów w dogodnym dla Ciebie miejscu. Pozwól nam sobie pomóc.

dane kontaktowe

AP Odszkodowania Paweł Gaj
ul. Dąbrowskiego 11 lok. 4
42-200 Częstochowa

 

TEL: 34 374 37 36

GSM: +48 792 020 240
Email: biuro@apo24.pl

godziny otwarcia

Pn - Pt: 9:00 - 17:00
Sb: nieczynne

facebooklogo