Bezpłatna analiza Twojej sprawy
  Odszkodowanie w kwocie 75.000,00 zł za upadek z drabiny!

  Odszkodowania w rolnictwie to hasło, które Pani Bogusława została zmuszona wpisać w wyszukiwarce internetowej w celu uzyskania pomocy z odszkodowaniem. Konieczność ta wynikała z faktu otrzymania odmowy wypłaty odszkodowania z polisy OC gospodarstwa rolnego jej syna. Pani Bogusława, na prośbę swego syna wykonywała pracę polegającą na pielęgnacji winogron, rosnących koło budynków gospodarczych w gospodarstwie rolnym. Praca ta była wykonywana na wysokości, przy użyciu starej drewnianej drabiny. Stan techniczny drabiny budził wiele zastrzeżeń i niestety jeden ze szczebli złamał się pod ciężarem użytkowniczki. Poszkodowana spadła doznając złamania kręgu co spowodowało jej unieruchomienie na wiele miesięcy oraz kilkuletnią rekonwalescencję. Pani Bogusława do dnia dzisiejszego odczuwa bolesnie skutki tego wypadku.

  W tym miejscy warto przypomnieć na czym polega odpowiedzialność odszkodowawcza za wypadki w rolnictwie. Zgodnie z art. 50 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych  „z ubezpieczenia OC rolników przysługuje odszkodowanie, jeżeli rolnik, (…) są obowiązani do odszkodowania za wyrządzoną w związku z posiadaniem przez rolnika tego gospodarstwa rolnego szkodę, której następstwem jest  śmierć,  uszkodzenie  ciała,  rozstrój  zdrowia  bądź  też utrata, zniszczenie lub uszkodzenie mienia”.  Więc jeśli z winy rolnika lub osób pracujących w jego gospodarstwie dojdzie do powstania szkody w związku z prowadzeniem tego gospodarstwa, towarzystwo ubezpieczeniowe ma obowiązek wypłacić należne odszkodowanie.

  Odmowa wypłaty odszkodowania za wypadek pani Bogusławy w gospodarstwie rolnym była absurdalna. Towarzystwo ubezpieczeniowe powołało się na oświadczenie syna, w którym ten opisał czynności wykonywane przez matkę jako pielęgnacja roślin na budynku gospodarczym, a to według towarzystwa ubezpieczeniowego wyklucza odpowiedzialność gwarancyjną. Prowadzenie gospodarstwa rolnego polega w głównej mierze na chowie zwierząt i uprawie roślin. Uprawa roślin to przede wszystkim ich pielęgnacja, z czym zgodził się również sąd, zasądzając na rzecz naszej klientki kwotę 67.500,00 zł tytułem zadośćuczynienia oraz kwotę 7.345,80 zł tytułem odszkodowania za koszty opieki.

  Dzięki firmie AP Odszkodowania kolejna osoba poszkodowana w wypadku uzyskała należne jej odszkodowanie, przed wypłatą którego wzbraniało się towarzystwo ubezpieczeniowe. Uważamy, że dobry prawnik to podstawa działalności firmy odszkodowawczej.

  Przeczytaj więcej na temat odszkodowań w gospodarstwie rolnym tutaj.

  Bezpłatna analiza Twojej sprawy
   Opinie

   Gwiazdki opini

   AP Odszkodowania znalazłam w Internecie. Pierwszy raz musiałam korzystać z tego typu firmy, i ten wybór okazał się NAJLEPSZY! Rzetelna obsługa od samego początku, na każdym etapie postępowania. Bardzo dobry kontakt, uzyskiwałam odpowiedzi na każde zapytanie.
   Firma Pana Pawła uzyskała wysokie odszkodowanie dla mojego syna, potrąconego przez samochód.
   Firmę AP ODSZKODOWANIA będę polecać z czystym sumieniem!

   Małgorzata A.

   Gwiazdki opini

   Korzystałam z usług Kancelarii i jestem bardzo zadowolona. Nie musiałam uczestniczyć w trudnych prawnie rozmowach. Okazano mi dużą życzliwość i zrozumienie problemu. Zawsze uzyskałam wyczerpujące informacje. Bardzo dziękuję za pomoc i będę polecać usługi Kancelarii każdemu kto będzie w potrzebie.

   Teresa J.

   Gwiazdki opini

   Witam, w ciężkiej sytuacji została mi polecona firma Pana Pawła Gaja i NIE ZAWIODŁEM SIE. Potwierdziły się wszystkie opinie przekazane przez przyjaciół, tj. profesjonalizm, kultura osobista, dyskrecja, pełna dostępność podczas prowadzenia mojej sprawy, a przede wszystkim SKUTECZNOŚĆ! Z czystym sumieniem mogę wszystkim polecić – jest wiele firm o podobnym profilu, ale właściwy adres tylko JEDEN!

   Pozdrawiam

   Marcin J.

   Gwiazdki opini

   Moja ciocia uległa bardzo poważnemu wypadkowi w autobusie miejskim. Nawet nie wiedziała, że może w związku z tym otrzymać jakieś odszkodowanie. Dzięki AP Odszkodowania otrzymała naprawdę duże pieniądze. Sprawa trafiła do sądu ponieważ towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło grosze a w sądzie okazało się, że powinna otrzymać pięć razy więcej. Świetny kontakt z firmą i fachowo załatwiona sprawa przez świetnych prawników.

   Polecam

   Mateusz

   Oceń artykuł:

   Oceny:

   Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która doda opinię