Bezpłatna analiza Twojej sprawy
  Odszkodowanie za upadek w autobusie

  Odszkodowanie za upadek w autobusie

  Upadek w autobusie odszkodowanie, odszkodowanie za wypadek autobusu, upadek po gwałtownym hamowaniu autobusu a odszkodowanie. Jeśli wydarzyło Ci się coś podobnego, miałeś wypadek autobusowy i doznałeś obrażeń ciała powinieneś się starać o odszkodowanie. Pamiętaj, że niezależnie od tego czy na miejscu była Policja czy nie możesz otrzymać wszystkie świadczenia.

  Kiedy przysługuje odszkodowanie za wypadek autobusu

  Niezależnie od tego czy do wypadku doszło z winy kierowcy autobusu czy innego pojazdu możesz się starać o odszkodowanie za upadek w autobusie. Ponadto nawet gdy NIK za wypadek nie ponosi winy Tobie i tak przysługują wszystkie świadczenia. Odpowiedzialność wobec pasażerów pojazdów ponoszona jest na zasadzie ryzyka. To znaczy, że wina kierowcy nie jest potrzebna do uzyskania odszkodowania. Posiadacz pojazdu mechanicznego wprowadza do otoczenia zwiększone zagrożenie i niezależnie od jego zachowania szkoda spowodowana ruchem tego pojazdu musi zostać naprawiona. Upadek w autobusie odszkodowanie.

  Kiedy nie przysługuje odszkodowanie za upadek w autobusie

  Zasada ryzyka jest bardzo szeroką podstawą odpowiedzialności. Towarzystwo ubezpieczeniowe może nie wypłacić odszkodowania jedynie w przypadku spełnienie ustawowych przesłanek egozneracyjnych. Należy do nich wyłączna wina poszkodowanego lub osoby trzeciej, za którą sprawca nie ponosi odpowiedzialności. Ponadto w przypadku wystąpienia siły wyższej zakład ubezpieczeń może również odmówić wypłaty zadośćuczynienia. Siłą wyższą będzie na przykład kolizja z drzewem przewróconym przez silny wiatr.

  Upadek w autobusie odszkodowanie – wyłączna wina poszkodowanego

  Ciężko sobie wyobrazić sytuację, w której poszkodowany mógłby ponosić wyłączną winę za szkodę w autobusie. Natomiast jazda autobusem z zupełnym ignorowaniem środków ostrożności może doprowadzić do uznania wyłącznej winy. Takim środkiem ostrożności jest podróżowanie na siedząco lub trzymanie się barierki.  Oczywiście chwilowe puszczenie się barierki aby przejść do innej części autobusu nie może być poczytane za winę poszkodowanego. Osoba, która doznała obrażeń musi w sposób naganny lekceważyć zagrożenie. W tym jednak przypadku o wyłącznej winie będzie można mówić jeśli nikt inny za wypadek winy nie ponosi. To znaczy jeśli podczas prawidłowej jazdy kierującego autobusem poszkodowany przewróci się wyłącznie przez to, że nie zachował ostrożności.

  Upadek w autobusie odszkodowanie – wyłączna wina osoby trzeciej

  Taka sytuacja może mieć miejsce jeśli zostaniemy popchnięci przez innego pasażera i to jest wyłączna przyczyna obrażeń. Nie można mówić o wyłącznej winie osoby trzeciej jeśli zostaniemy popchnięci przez osobę, która straciła równowagę ponieważ doszło do wypadku za który kierujący autobusem lub inny kierowca ponosi winę.

  Upadek w autobusie odszkodowanie a zadośćuczynienie

  Odszkodowaniem nazywamy wszystkie świadczenia jakie podmiot odpowiedzialny musi wypłacić kiedy szkoda łączy się z ponoszeniem wydatków przez poszkodowanego. Również w przypadku utracenia korzyści w związku z wypadkiem możemy starać się o odszkodowanie za upadek w autobusie. Odszkodowaniem będzie zatem zapłata za uszkodzony telefon czy ubranie. Będzie nim również zapłata za utracone dochody w związku z przebywaniem na zwolnieniu lekarskim. W przypadku złamań kończyn odszkodowaniem będzie również zwrot kosztów opieki osób trzecich. Po poważniejszych urazach osoba poszkodowana potrzebuje pomocy w wielu czynnościach życia codziennego.

  Zadośćuczynienie to świadczenie, którego podstawa ma wymiar niematerialny. Jednak samo świadczenie jest jak najbardziej materialne. Zadośćuczynienie to co do zasady największa kwota, o która można się starać po wypadku w autobusie. W zależności od obrażeń, trwałych następstw, utraty perspektyw, utraty więzi rodzinnych czy społecznych kwota zadośćuczynienia może sięgnąć od kilku tysięcy złotych do nawet ponad miliona złotych.

  Przyczynienie się do szkody powstałej podczas wypadku autobusu

  Przyczynieniem będzie brak zachowania środków ostrożności czyli podróżowania na stojąco bez trzymania się poręczy. Przy czym za wypadek musi odpowiadać jeszcze inna osoba, zwłaszcza kierowca autobusu lub innego pojazdu.

  Jak długo można się starać o odszkodowanie za upadek w autobusie

  W tego rodzaju wypadkach istnieją trzy terminy przedawnienia:

  • trzyletni termin przedawnienia – w przypadku popełnienia wykroczenia i w sytuacji jeśli nie doszło do poważnych obrażeń skutkujących rozstrojem zdrowia powyżej siedmiu dni oraz w przypadku kiedy na miejsce zdarzenia nie zostanie wezwana Policja
  • dwudziestoletni termin przedawnienia – kiedy doszło do popełnienia przestępstwa, rozstrój zdrowia trwał ponad siedem dni i na miejsce wypadku wezwano Policję
  • dodatkowy dwuletni termin przedawnienia – w przypadku kiedy poszkodowanym jest osoba niepełnoletnia termin przedawnienia nie może upłynąć przed upływem dwóch lat po uzyskaniu przez tą osobę pełnoletniości

  Kiedy należy walczyć o odszkodowanie za wypadek w autobusie

  Starania należy rozpocząć bezpośrednio po wypadku. Kontakt z profesjonalną kancelarią zajmującą się walką o najwyższe odszkodowania jest nieodzowny. Prawnik z dużym doświadczeniem w tych sprawach pokieruje poszkodowanym w taki sposób żeby uzyskać możliwie najwyższe odszkodowanie. Analiza dokumentacji medycznej przez lekarza pracującego dla kancelarii pozwoli dokładnie oszacować kwotę odszkodowania. Nie można pozostawiać sprawy bez wnikliwej analizy również pod kątem zapadłych w danym sądzie w podobnych sprawach wyroków.

  Bezpłatna analiza Twojej sprawy
   Opinie

   Gwiazdki opini

   AP Odszkodowania znalazłam w Internecie. Pierwszy raz musiałam korzystać z tego typu firmy, i ten wybór okazał się NAJLEPSZY! Rzetelna obsługa od samego początku, na każdym etapie postępowania. Bardzo dobry kontakt, uzyskiwałam odpowiedzi na każde zapytanie.
   Firma Pana Pawła uzyskała wysokie odszkodowanie dla mojego syna, potrąconego przez samochód.
   Firmę AP ODSZKODOWANIA będę polecać z czystym sumieniem!

   Małgorzata A.

   Gwiazdki opini

   Korzystałam z usług Kancelarii i jestem bardzo zadowolona. Nie musiałam uczestniczyć w trudnych prawnie rozmowach. Okazano mi dużą życzliwość i zrozumienie problemu. Zawsze uzyskałam wyczerpujące informacje. Bardzo dziękuję za pomoc i będę polecać usługi Kancelarii każdemu kto będzie w potrzebie.

   Teresa J.

   Gwiazdki opini

   Witam, w ciężkiej sytuacji została mi polecona firma Pana Pawła Gaja i NIE ZAWIODŁEM SIE. Potwierdziły się wszystkie opinie przekazane przez przyjaciół, tj. profesjonalizm, kultura osobista, dyskrecja, pełna dostępność podczas prowadzenia mojej sprawy, a przede wszystkim SKUTECZNOŚĆ! Z czystym sumieniem mogę wszystkim polecić – jest wiele firm o podobnym profilu, ale właściwy adres tylko JEDEN!

   Pozdrawiam

   Marcin J.

   Gwiazdki opini

   Moja ciocia uległa bardzo poważnemu wypadkowi w autobusie miejskim. Nawet nie wiedziała, że może w związku z tym otrzymać jakieś odszkodowanie. Dzięki AP Odszkodowania otrzymała naprawdę duże pieniądze. Sprawa trafiła do sądu ponieważ towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło grosze a w sądzie okazało się, że powinna otrzymać pięć razy więcej. Świetny kontakt z firmą i fachowo załatwiona sprawa przez świetnych prawników.

   Polecam

   Mateusz

   Oceń artykuł:

   Oceny:

   Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która doda opinię