Bezpłatna analiza Twojej sprawy
  Odszkodowanie za wypadek w Grecji

  Odszkodowanie za wypadek w Grecji

  Odszkodowanie za wypadek w Grecji, wypadek w Grecji a odszkodowanie, zadośćuczynienie za obrażenia ciała, potrącenie w Grecji a odszkodowanie. Zastanawiasz się co zrobić jeśli przytrafiła Ci się podobna sytuacja za granicą? Powinieneś rozpocząć walkę o świadczenia przewidziane prawem Greckim.

  Niestety czasem wyjazd na urlop w malowniczej Grecji może się dla nas skończyć nieprzyjemnym zdarzeniem jakim jest wypadek. Jeśli doznamy w nim obrażeń ciała najczęściej nasza wycieczka dobiegnie końca. Nawet jeśli obrażenia nie będą na tyle poważne aby trzeba było wracać do domu, na pewno nasz urlop nie będzie już tak beztroski. Pamiętajmy by zrobić wszystko aby ból i cierpienie zostały nam wynagrodzone.

  Kiedy uzyskam odszkodowanie za wypadek w Grecji

  Takie odszkodowanie otrzymasz jeśli zostałeś ranny w wypadku i to nie Ty jesteś sprawcą. To znaczy jeśli ktoś wyrządził Ci krzywdę powodując jakieś zdarzenie drogowe masz prawo otrzymać zadośćuczynienie oraz zwrot wszelkich poniesionych kosztów związanych z wypadkiem. Jest to zasada obowiązująca w prawie każdym kraju na świecie. Jednak poszczególne przepisy mogą się różnić od siebie a procedura w prawie każdym państwie jest inna. Doświadczony prawnik jest w stanie pomóc osobie, która uległa wypadkowi w Grecji.

  Przykłady zdarzeń, za które otrzymamy odszkodowanie:

  Para jadąca na skuterze ulega wypadkowi. Pasażerka jadąca z tyłu motocykla spada z niego i doznaje obrażeń ciała. Do wypadku doszło w następujących okolicznościach. Jadący przed parą motocykl gwałtownie zahamował i kierujący motocyklem, który się przewrócić chcąc uniknąć zderzenia również gwałtownie przyhamował przez co utracił równowagę nad maszyną. Po przyjeździe Policji okazało się, że za wypadek odpowiada kierujący motocyklem, na którym podróżowała również poszkodowana.  Odszkodowanie zostanie zatem wypłacone z polisy OC pojazdu, którym podróżowała poszkodowana.

  Pieszy zostaje potrącony na przejściu dla pieszych w Grecji. Obrażenia przy potraceniach są co do zasady poważne. Kierujący pojazdem nie zachował należytej ostrożności i nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu czym doprowadził do wypadku. Policja wszczęła postępowanie karne zakończone skazaniem kierowcy. Odszkodowanie i zadośćuczynienie za potrącenie w Grecji wypłaci towarzystwo ubezpieczeniowe sprawcy.

  Odszkodowanie a zadośćuczynienie za wypadek w Grecji

  Za wypadek w Grecji uzyskasz zarówno odszkodowanie jak i  zadośćuczynienie.

  • Pierwszym świadczeniem będzie zwrot wszelkich poniesionych w związku ze szkodą kosztów. Zniszczony telefon, ubranie, koszty leczenia czy transportu medycznego. Jeśli poniosłeś tego rodzaju koszty to zakład ubezpieczeniowy powinien te wydatki zwrócić.
  • Zadośćuczynienie za wypadek w Grecji to świadczenie mające swoje podłoże w warstwie niematerialnej. Jest to świadczenie za ból, cierpienie, trwałe następstwa, obrażenia fizyczne i psychiczne.

  Wysokość zadośćuczynienie za wypadek w Grecji

  Kwoty zadośćuczynień wypłacanych przez Greckie towarzystwa ubezpieczeniowe wahają się w granicach od tysiąca do kilkuset tysięcy Euro. Aby móc oszacować kwotę należny przeanalizować dokładnie okoliczności wypadku a także dokumentację medyczną. To właśnie proces leczenia związany z bólem, cierpieniem oraz niejednokrotnie trwałymi następstwami jest najważniejszy przy szacowaniu wysokości zadośćuczynienia. Dobra kancelaria odszkodowawcza posiada zespół lekarzy i prawników, którzy mogą oszacować wysokość takiego świadczenia. Ponadto podmioty uzyskujące dla swoich klientów odszkodowania dokonują wszelkich formalności.

  Co należy zrobić aby uzyskać odszkodowanie za wypadek w Grecji

  Do uzyskania odszkodowania i zadośćuczynienia za wypadek w Grecji niezbędne będą dane pojazdu w tym numer rejestracyjny oraz kraj rejestracji, którym została wyrządzona krzywda. Oczywiście na miejsce wypadku należy wezwać Policję, która następnie będzie prowadziła czynności wyjaśniające. Bardzo często Policja w Grecji pyta już w dniu wypadku osoby poszkodowane czy będą chcieli przystąpić do postępowania karnego i żądać od sprawcy naprawienia szkody. Nie chodzi tutaj o walkę o zadośćuczynienie czy odszkodowanie a jedynie o częściowe naprawienie szkody przez osobę, która jest winna. Niezależnie jakiej odpowiedzi udzielisz masz prawo walczyć w postępowaniu cywilnym o pełne odszkodowanie. Jeśli przekażesz sprawę do kancelarii odszkodowawczej mającej doświadczenie w tego rodzaju sprawach możesz być pewny, że wszystko zostanie poprowadzone bardzo profesjonalnie.

  Kiedy rozpocząć sprawę o odszkodowanie za wypadek w Grecji

  Oczywiście sprawę należy rozpocząć najszybciej jak to możliwe. Niejednokrotnie obrażenia są tak duże, że osoba poszkodowana powinna rozpocząć leczenie prywatne. W procesie leczenie jednym z ważniejszych czynników jest rehabilitacja. Niestety czas oczekiwania na rehabilitacje w Polsce jest znacznie wydłużony. W związku z powyższym aby powrócić do jak najlepszej sprawności trzeba rozważyć rehabilitację prywatną. To wszystko składa się na znaczne koszty. Im szybciej rozpoczniesz starania o odszkodowanie tym większą kwotę będziesz mógł przeznaczyć na leczenie.

  Oczywiście koszty związane z leczeniem zostaną Ci zwrócone więc nie trzeba ich w rzeczywistości ponosić z kwoty zadośćuczynienia. Zadośćuczynienie pozwoli Ci na opłacenie rachunków, za które wkrótce ponownie otrzymasz oświadczenie z greckiego towarzystwa ubezpieczeniowego.

  Bezpłatna analiza Twojej sprawy
   Opinie

   Gwiazdki opini

   AP Odszkodowania znalazłam w Internecie. Pierwszy raz musiałam korzystać z tego typu firmy, i ten wybór okazał się NAJLEPSZY! Rzetelna obsługa od samego początku, na każdym etapie postępowania. Bardzo dobry kontakt, uzyskiwałam odpowiedzi na każde zapytanie.
   Firma Pana Pawła uzyskała wysokie odszkodowanie dla mojego syna, potrąconego przez samochód.
   Firmę AP ODSZKODOWANIA będę polecać z czystym sumieniem!

   Małgorzata A.

   Gwiazdki opini

   Korzystałam z usług Kancelarii i jestem bardzo zadowolona. Nie musiałam uczestniczyć w trudnych prawnie rozmowach. Okazano mi dużą życzliwość i zrozumienie problemu. Zawsze uzyskałam wyczerpujące informacje. Bardzo dziękuję za pomoc i będę polecać usługi Kancelarii każdemu kto będzie w potrzebie.

   Teresa J.

   Gwiazdki opini

   Witam, w ciężkiej sytuacji została mi polecona firma Pana Pawła Gaja i NIE ZAWIODŁEM SIE. Potwierdziły się wszystkie opinie przekazane przez przyjaciół, tj. profesjonalizm, kultura osobista, dyskrecja, pełna dostępność podczas prowadzenia mojej sprawy, a przede wszystkim SKUTECZNOŚĆ! Z czystym sumieniem mogę wszystkim polecić – jest wiele firm o podobnym profilu, ale właściwy adres tylko JEDEN!

   Pozdrawiam

   Marcin J.

   Gwiazdki opini

   Moja ciocia uległa bardzo poważnemu wypadkowi w autobusie miejskim. Nawet nie wiedziała, że może w związku z tym otrzymać jakieś odszkodowanie. Dzięki AP Odszkodowania otrzymała naprawdę duże pieniądze. Sprawa trafiła do sądu ponieważ towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło grosze a w sądzie okazało się, że powinna otrzymać pięć razy więcej. Świetny kontakt z firmą i fachowo załatwiona sprawa przez świetnych prawników.

   Polecam

   Mateusz

   Oceń artykuł:

   Oceny:

   Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która doda opinię