Bezpłatna analiza Twojej sprawy
  Odszkodowanie za złamaną nogę

  Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę

  Jakie odszkodowanie za złamaną nogę, kiedy uzyskam odszkodowanie po złamaniu nogi? Jeśli szukasz pomocy w uzyskaniu zadośćuczynienia za złamaną nogę przeczytaj poniższy artykuł. Pozwoli Ci to upewnić się, że trafiłeś do najlepszej kancelarii zajmującej się takimi sprawami. Ponadto zapoznaj się z opiniami naszych klientów. Jesteśmy najlepiej ocenianą kancelarią w Polsce. Jeśli nie wiesz ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę uzyskać darmową analizę sprawy.

  Kiedy uzyskam odszkodowanie za złamaną nogę

  Odszkodowanie za złamaną nogę można uzyskać jeśli do urazu doszło w wyniku wypadku. Ponadto nie możemy ponosić odpowiedzialności za ten wypadek. W wielu przypadkach wymagana jest również wina osoby trzeciej. Tą osobą może być człowiek lub osoba prawna np. gmina lub inny właściciel terenu.

  Przykłady wypadków, w których do uzyskania odszkodowania jest niezbędna wina osoby trzeciej.

  Nasza klientka jechała rowerem wzdłuż ulicy. Chcąc wjechać na teren sklepu, w którym chciała zrobić zakupy zahaczyła kołem o zbyt wysoki krawężnik na wjeździe. Droga była świeżo wyremontowana a krawężnik miał na wjeździe 9 cm wysokości. Nasza klientka nie dała rady najechać pod kątem na tak wysoki krawężnik i upadła doznając złamania nogi. Winę za wypadek ponosiła firma remontująca drogę ponieważ w chwili wypadku droga nie został dokonany odbiór techniczny. Firma budowlana w dalszym ciągu odpowiadała za teren.

  Inna klientka idąc na zakupy do osiedlowego sklepu potknęła się na nierówności chodnika i upadła łamiąc nogę. Podmiotem odpowiedzialnym za utrzymanie chodnika była spółdzielnia mieszkaniowa. To właśnie ubezpieczyciel spółdzielni musiał wypłacić odszkodowanie za złamaną nogę naszej klientce.

  Podobnych obrażeń doznał nasz klient, który kierując motocyklem był uczestnikiem wypadku, który spowodował inny kierowca. Również w tym przypadku potrzebna była wina kierowcy aby uzyskać odszkodowanie za złamana nogę. Nasz klient nie wiedział ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę więc zgłosił się do nas.

  Przykłady wypadków, w których do uzyskania odszkodowania nie jest potrzebna wina osoby trzeciej.

  Nasz klient pracował w fabryce szkła jako magazynier. Wykonując swoje obowiązki został najechany przez wózek widłowy co spowodowało złamanie nogi. Do tego nieszczęścia doszło ponieważ jego kolega z pracy zasłabł i nie zapanował nad pojazdem. Sprawą zajęła się Policja i Prokuratura. Jednak w związku z zasłabnięciem nie można było postawić zarzutów. Nikt za wypadek nie ponosił winy ponieważ doszło do niego przez zasłabnięcie. Mimo braku winy poszkodowany miał Prado do odszkodowania. Fabryka szkła to tak zwany zakład wprawiany w ruch za pomocą sił przyrody. Szkody wyrządzone w związku z ruchem takiego przedsiębiorstwa muszą zostać naprawione na zasadzie ryzyka a nie winy. Właściciel zakłady bowiem wprowadza do otoczenia zwiększone ryzyko powstawania szkód.

  Podobna zasada obowiązuje przy wypadkach komunikacyjnych w stosunku do innych uczestników wypadków niż kierujący pojazdami. Nasz klient jadąc jako pasażer samochodu brał udział w wypadku spowodowanym przez starszego mężczyznę, który dostał zawału. Sytuacja podobna do powyższej czyli brak winy sprawcy a mimo to odszkodowanie zostało wypłacone z towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy.

  Na zasadzie ryzyka uzyskuje się również odszkodowanie za potrącenie. Podsumowując zasadę ryzyka określa art. 435 oraz 436 kodeksu cywilnego a zasadę winy art. 415. Znając orzecznictwo w zakresie odszkodowawczym dobra kancelaria potrafi zawsze dopasować odpowiednie przepisy do zaistniałego wypadku.

  Wysokość zadośćuczynienia za złamanie nogi

  Odszkodowanie a w zasadzie zadośćuczynienie za złamaną nogę jest uzależnione od wielu czynników. Warto wiedzieć ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę. Najważniejszym są oczywiście trwałe następstwa wypadku czyli to jak poważne było złamanie i w jakim stopniu nowa wróciła do sprawności. Im złamanie poważniejsze tym zadośćuczynienie wyższe. Na wysokość odszkodowania składa się również wiek osoby poszkodowanej, zaburzenia psychiczne powypadkowe utrata perspektyw itp. Jeśli chodzi o kwoty to wahają się one między kilkoma tysiącami a nawet setkami tysięcy.

  Nasz klient był uczestnikiem wypadku będąc pasażerem motocykla. Doznał wieloodłamowego złamania kości udowej, ran szarpanych nogi oraz uszkodzenia wielu nerwów. Uszczerbek na zdrowiu wyniósł 58%. Jest to młody człowiek, który nie ukończył w chwili wypadku nawet szkoły średniej. Przed nim całe życie a noga nigdy nie będzie sprawna. Kwota, którą uzyskaliśmy to 232.000,00 zł zadośćuczynienia. Uważamy, że jeśli w wypadku została złamana noga odszkodowanie powinno być najwyższe.

  Klientka, która doznała lekkiego złamania nogi podczas potknięcia się o wystającą znad chodnika studzienkę otrzymała 12.000,00 zł zadośćuczynienia. Jej uszczerbek na zdrowi wyniósł 4%. Noga jest sprawna a trwałe następstwa bardzo małe.

  Ile wynosi odszkodowanie za złamaną nogę

  Jak widać kwoty zadośćuczynień mogą  być znacząco różne. Oprócz jednak zadośćuczynienia po wypadku można uzyskać również odszkodowanie. Odszkodowaniem będą wszelkie koszty poniesione lub nawet nieponiesione przez osobę poszkodowaną. Będą to koszty leczenia, dojazdów do placówek medycznych, utracone dochody związane z przebywaniem na zwolnieniu lekarskim. Ponadto można uzyskać odszkodowanie za koszty opieki z jakiej korzystała osoba unieruchomiona po złamaniu nogi. Opieką co do zasady zajmuje się ktoś bliski, kto nie pobiera za to zapłaty. Mimo braku poniesienia kosztów polskie Sądy zasądzają na rzecz poszkodowany kwoty od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych odszkodowani za koszty opieki.

  Jeśli opieka trwa mimo zakończenia procesu leczenia np. w związku z ograniczeniami ruchomości nogo czy innych funkcji osoba poszkodowana może starać się o rentę z tytułu zwiększonych potrzeb. Jeśli poszkodowany wymaga pomocy ze strony osób trzecich do końca życia a spowodowane jest to wypadkiem to oczywiście ubezpieczyciel sprawcy musi taką rentę wypłacać dożywotnio.

  Złamana noga odszkodowanie w zależności od złamanej kości

  Najczęstsze urazy złamaniowe nogi to złamanie kości biodra, uda, rzepki, podudzia oraz złamania kości stopy czyli śródstopia i palców. Złamanie poszczególnych kości będzie skutkowało różnymi następstwami i ograniczeniami ruchomości. Złamanie kości piszczelowej co do zasady kończy się niewielkimi powikłaniami natomiast złamanie biodra najczęściej prowadzi do poważnych następstw.

  Odszkodowanie za złamanie biodra

  W zależności od przykurczu czy zesztywnienia, zadośćuczynienie za złamanie biodra może wynieść od kilkunastu do nawet dwustu tysięcy złotych. Jeśli przy urazie doszło do uszkodzenia nerwów odszkodowanie będzie nawet wyższe. Przykurcze mogą być czynnościowo korzystne lub czynnościowo niekorzystne. Oczywiście w drugim przypadku w związku z ciężkim kalectwem odszkodowanie powinno być najwyższe.

  Odszkodowanie za złamanie kości udowej

  Kwoty zadośćuczynień przyznawanych po złamaniu kości udowej zasądzane są w podobnej wysokości jak w przypadku urazów biodra. Z tym, że dolna granica to kilka tysięcy złotych. Złamanie kości udowej bowiem może okazać się bardzo lekkie i nie skutkować trwałymi następstwami. Jednak z drugiej strony może prowadzić do ciężkiego kalectwa stąd możliwość uzyskania wysokiego zadośćuczynienia.

  Odszkodowanie za złamanie kolana

  W zależności od zesztywnienia stawu kolanowego sąd może zasądzić zadośćuczynienie w wysokości od kilku tysięcy do dziewięćdziesięciu tysięcy złotych.

  Odszkodowanie za złamanie kości podudzia

  Sytuacja jest podobna do złamania biodra i kości udowej. W zależności od utraty funkcji nogi, zniekształceń, ograniczenia ruchomości, uszczerbek na zdrowiu może wynieść nawet 60%. Co za tym idzie stopień kalectwa może wyć znaczny. Dlatego kwoty zadośćuczynienia za złamanie kości podudzia mogą sięgać setek tysięcy złotych.

  Odszkodowanie za złamanie stopy i palców

  W tym przypadku w zależności od tego, która kość została złamana oraz do jakich powikłań doszło w wypadku, kwota odszkodowania może sięgać stu tysięcy złotych lub nawet więcej.

  Zawsze należy pamiętać, że wysokość odszkodowania jest uzależniona od trwałych następstw wypadku. Im większe kalectwo tym odszkodowanie wyższe. Na szczęście najwyższe odszkodowania zasądzane są rzadko. Wynika to z faktu, że do najpoważniejszych wypadków dochodzi również rzadko.

  Jako kancelaria mamy ogromne doświadczenie w sprawach o odszkodowanie za wszelkiego rodzaju obrażenia. Również obrażenia nóg. Współpracujemy z najlepszymi prawnikami i lekarzami analizującymi zasadność i wysokość roszczeń odszkodowawczych. Świadczą o tym opinie naszych klientów, które można sprawdzić klikając w link.

  Bezpłatna analiza Twojej sprawy
   Opinie

   Gwiazdki opini

   AP Odszkodowania znalazłam w Internecie. Pierwszy raz musiałam korzystać z tego typu firmy, i ten wybór okazał się NAJLEPSZY! Rzetelna obsługa od samego początku, na każdym etapie postępowania. Bardzo dobry kontakt, uzyskiwałam odpowiedzi na każde zapytanie.
   Firma Pana Pawła uzyskała wysokie odszkodowanie dla mojego syna, potrąconego przez samochód.
   Firmę AP ODSZKODOWANIA będę polecać z czystym sumieniem!

   Małgorzata A.

   Gwiazdki opini

   Korzystałam z usług Kancelarii i jestem bardzo zadowolona. Nie musiałam uczestniczyć w trudnych prawnie rozmowach. Okazano mi dużą życzliwość i zrozumienie problemu. Zawsze uzyskałam wyczerpujące informacje. Bardzo dziękuję za pomoc i będę polecać usługi Kancelarii każdemu kto będzie w potrzebie.

   Teresa J.

   Gwiazdki opini

   Witam, w ciężkiej sytuacji została mi polecona firma Pana Pawła Gaja i NIE ZAWIODŁEM SIE. Potwierdziły się wszystkie opinie przekazane przez przyjaciół, tj. profesjonalizm, kultura osobista, dyskrecja, pełna dostępność podczas prowadzenia mojej sprawy, a przede wszystkim SKUTECZNOŚĆ! Z czystym sumieniem mogę wszystkim polecić – jest wiele firm o podobnym profilu, ale właściwy adres tylko JEDEN!

   Pozdrawiam

   Marcin J.

   Gwiazdki opini

   Moja ciocia uległa bardzo poważnemu wypadkowi w autobusie miejskim. Nawet nie wiedziała, że może w związku z tym otrzymać jakieś odszkodowanie. Dzięki AP Odszkodowania otrzymała naprawdę duże pieniądze. Sprawa trafiła do sądu ponieważ towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło grosze a w sądzie okazało się, że powinna otrzymać pięć razy więcej. Świetny kontakt z firmą i fachowo załatwiona sprawa przez świetnych prawników.

   Polecam

   Mateusz

   Oceń artykuł:

   Oceny:

   Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która doda opinię