Odszkodowanie za wypadek komunikacyjny

Zostałeś poszkodowany w wypadku komunikacyjnym? Pamiętaj aby zawsze udać się do lekarza w celu przeprowadzenia rutynowych badań. Możesz być w szoku i nie zdawać sobie sprawy, że doznałeś uszczerbku na zdrowiu.

Kiedy możesz się ubiegać o odszkodowanie:

Jeśli prowadziłeś lub byłeś pasażerem pojazdu (samochodu, motocykla, roweru) i do wypadku doszło nie z Twojej winy.

Jeśli byłeś pasażerem pojazdu, który prowadził sprawca.

Jeśli jako pieszy zostałeś potrącony przez pojazd.

  CZYTAJ WIĘCEJ

 

Odszkodowanie za wypadek w pracy

Odszkodowanie z ZUS

Statystyki dotyczące ilości wypadków w pracy są zatrważające. Pamiętaj, jeśli do wypadku doszło w związku z wykonywaną pracą należy Ci się jednorazowe odszkodowanie z ZUS.

Odszkodowanie od pracodawcy

Takie odszkodowanie należy Ci się jeśli do wypadku doszło z winy pracodawcy np.: nie miałeś uprawnień do pracy, którą Ci zlecił, nie miałeś badań lekarskich uprawniających do pracy na Twoim stanowisku, nie miałeś szkolenia BHP, maszyna na której pracowałeś nie miała odpowiednich zabezpieczeń itp.

  CZYTAJ WIĘCEJ  

 

Odszkodowanie za wypadek w rolnictwie

O odszkodowanie za wypadek w gospodarstwie rolnym z obowiązkowej polisy OC może starać się pokrzywdzony, który doznał urazu jeśli spełnione zostały przesłanki z art. 50 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych.

To nie rolnik wypłaca odszkodowanie a towarzystwo ubezpieczeniowe, w którym rolnik jest ubezpieczony.

Również rolnikowi, który uległ wypadkowi w swoim gospodarstwie należy się odszkodowanie z polisy OC jeśli spełnione są powyższe przesłanki a winę ponosi: osoba wspólnie zamieszkująca z rolnikiem lub świadcząca pomoc rodzinną czy sąsiedzką w gospodarstwie rolnym.

  CZYTAJ WIĘCEJ  

 

Odszkodowanie za wypadek na uszkodzonym lub śliskim chodniku

Każdy z nas widzi w jakim stanie znajdują się chodniki w naszym kraju. Mimo dużej liczby przeprowadzanych w ostatnich latach prac remontowych na naszych ulicach, w dalszym ciągu spotykamy się z nadmiernie wystającymi krawężnikami, dziurami w chodnikach czy wystającymi płytami chodnikowymi. Podobnie ma się dbanie przez podmioty odpowiedzialne za utrzymanie chodnika zimą w sposób pozwalający na bezpieczne poruszanie się pieszych. Zalegający śnieg, błoto śniegowe czy nie posypany piachem lub popiołem lód stanowi ogromne zagrożenie dla zdrowia pieszych. Jeśli uległeś wypadkowi w takim miejscu pamiętaj aby wezwać na miejsce karetkę pogotowia i zdobyć dane świadków zdarzenia. Gdy pogotowie będzie na miejscu wskaż ratownikowi medycznemu miejsce gdzie uległeś wypadkowi i poproś aby wpisał do karty czynności medycznych w jakich okolicznościach uległeś wypadkowi. Możesz również wezwać na miejsce straż miejską lub policję jeśli nie ma w pobliżu żadnego świadka. Następnie skontaktuj się z nami a my przeanalizujemy sprawę aby ustalić podmiot odpowiedzialny za utrzymanie miejsca, w którym uległeś wypadkowi i nadamy sprawie bieg abyś jak najszybciej otrzymał jak największe odszkodowanie.

  CZYTAJ WIĘCEJ  

 

Odszkodowanie za śmierć osoby bliskiej

Utrata osoby bliskiej to tragedia, której nikt ani nic nie jest nam w stanie wynagrodzić. Zadośćuczynienie w takich sprawach ma na celu próbę wynagrodzenia nam straty a odszkodowanie pomoc w ciężkiej sytuacji materialnej w jakiej znaleźliśmy się w związku z tą tragedią. Zadośćuczynienie i odszkodowanie należne jest przede wszystkim dziecku, małżonkowi, rodzeństwu, rodzicom oaz dziadkom. Niemniej jednak katalog osób, które mają prawo do tych świadczeń jest szerszy.

  CZYTAJ WIĘCEJ  

 

Zwrot kosztów leczenia

Wiele osób poszkodowanych w wypadkach potrzebuje specjalistycznej pomocy medycznej. Czasami poszkodowany wymaga długotrwałej i kosztownej rehabilitacji lub też ciągłej opieki pielęgniarskiej.

Warto wiedzieć, że w takich przypadkach każdy poszkodowany ma prawo domagania się pokrycia wszystkich kosztów poniesionych na leczenie lub też przyznania stosownej renty w ramach odszkodowania.

Zwrot kosztów związanych z leczeniem obejmuje:

• koszty zakupów leków;
• koszty pobytu w szpitalu i zabiegów rehabilitacyjnych;
• koszty konsultacji u specjalistów;
• koszty zakupu środków opatrunkowych i przyrządów rehabilitacyjnych;
• koszty poniesione na zakup sprzętu ortopedycznego, protez;
• koszty związane z przejazdami osób bliskich na wizyty do szpitali;

Aby uzyskać zwrot kosztów leczenia poszkodowany powinien gromadzić wszystkie dowody potwierdzające poniesione koszty. Powinien zbierać wszystkie paragony, faktury za leki, za opiekę medyczną, za fizjoterapię i rehabilitację, wszystkie koszty dojazdu do specjalistów.

  CZYTAJ WIĘCEJ  

Znajdź nas również w

Odszkodowania Bełchatów

  CZYTAJ WIĘCEJ  

Odszkodowania Częstochowa

  CZYTAJ WIĘCEJ  

Odszkodowania Radomsko

  CZYTAJ WIĘCEJ  

Odszkodowania Piotrków Trybunalski

  CZYTAJ WIĘCEJ  

Odszkodowania Łódź

  CZYTAJ WIĘCEJ  

Odszkodowania łódzkie

  CZYTAJ WIĘCEJ  

dane kontaktowe

AP Odszkodowania Paweł Gaj
ul. Dąbrowskiego 11 lok. 4
42-200 Częstochowa

 

TEL: 34 374 37 36

GSM: +48 792 020 240
Email: biuro@apo24.pl

godziny otwarcia

Pn - Pt: 9:00 - 17:00
Sb: nieczynne

facebooklogo