Bezpłatna analiza Twojej sprawy
  Wypadek odszkodowanie

  Wypadek odszkodowanie

  Wpisując frazę wypadek odszkodowanie liczysz na to, że uzyskasz informację o ważnej dla Ciebie sprawie. Chcesz uzyskać dla siebie bądź dla kogoś bliskiego odszkodowanie za wypadek. Możesz być pewny, że dobrze trafiłeś. Zajmujemy się odszkodowaniami od wielu lat i uważamy, że uzyskujemy najwyższe kwoty.

  Jeśli miałeś wypadek odszkodowanie powinno być wysokie

  O kwocie odszkodowania za wypadek decyduje wiele czynników. Przede wszystkim należy podzielić świadczenia na zadośćuczynienie oraz pozostałe odszkodowania. Zadośćuczynienie za ból i cierpienie to co do zasady najwyższe roszczenie kierowane do ubezpieczyciela. W zależności od rozmiaru obrażeń powinno ono sięgnąć od kilkunastu tysięcy do nawet ponad miliona złotych. Odszkodowanie za wypadek natomiast to zwrot wszelkich poniesionych kosztów związanych ze szkodą.

  Ponadto dodatkowo można walczyć o coś czego się nie poniosło a jednak straciło. Mowa tutaj o utraconych dochodach. Jeśli w związku z wypadkiem nasz dochód czy to na etacie czy w związku z prowadzeniem działalności gospodarczej jest niższy to mamy prawo uzyskać wyrównanie. Oprócz utraconego dochodu często nie ponosimy również wydatków na opiekę. Przy złamaniu ręki czy nogi nie możemy wykonywać wielu czynności życia codziennego. Z pomocą idą najczęściej członkowie rodziny czy znajomi. Na szczęście takie osoby nie pobierają od nas wynagrodzenia. Jednak nie można zrzucać na nich odpowiedzialności za wypadek odszkodowanie powinno zapłacić towarzystwo ubezpieczeń. Również w tym przypadku można uzyskać od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

  Co należy zrobić

  Przede wszystkim należy gromadzić wszelkiego rodzaju dokumentację medyczną oraz rachunki potwierdzające poniesione koszty. Dokumentacja medyczna będzie nam potrzebna do uzyskania zadośćuczynienia. Jednak zawarte w niej informacje pozwolą również udowodnić zasadność poniesionych kosztów na leczenie. Na jej podstawie można powalczyć o odszkodowanie za koszty dojazdu do placówek medycznych. Oczywiście jeśli miał miejsce wypadek odszkodowanie należy się również za leczenie. Do tego potrzebne są rachunki. Pamiętaj aby je zbierać bo to jedyne dowody potwierdzające szkodę w tym zakresie.

  Za jaki wypadek odszkodowanie nam przysługuje?

  chinese replica watchphone case store near meel barrocos21 phone case

  Najczęściej możemy się starać o odszkodowanie za wypadek jeśli jakaś osoba lub podmiot ponoszą za niego winę. Jednak często można uzyskać rekompensatę jeśli nikt nie ponowi winy. Polskie przepisy dają taką możliwość.

  Wina za wypadek a odszkodowanie

  Wina za wypadek a odszkodowanie

  Udowodnienie winy innej osobie jest nam potrzebne między innymi w przypadku:

  – Kiedy jesteśmy kierowcą pojazdu samochodowego i dochodzi do wypadku.

  – Do wypadku doszło na dziurze w chodniku lub w wyniku poślizgnięcia na lodzie.

  – Doznaliśmy obrażeń ciała w pracy a zakład, w którym pracujemy to niewielka firma usługowa, handlowa lub produkcyjna nieużywająca wielkich maszyn produkcyjnych.

  – Wypadek miał miejsce w małym gospodarstwie rolnym bez udziału maszyn rolniczych.

  Wypadek bez winy a odszkodowanie

  Wypadek bez winy a odszkodowanie

  Istnieją sytuacje, w których wina za wypadek nie jest niezbędną przesłanką. Odszkodowanie za wypadek będzie wypłacone mimo wszystko w następujących sytuacjach:

  – Mieliśmy wypadek w pracy a zakład to duża firma produkcyjna, budowlana, handlowa, która nie może istnieć bez korzystania z wielkich maszyn samochodów itp.

  – Do wypadku doszło na terenie przedsiębiorstwa wprawianego w ruch za pomocą sił przyrody.

  W opisanych sytuacjach otrzymamy odszkodowanie za wypadek nawet jeśli nikt za niego nie ponosi winy. Wynika to z przepisu 435 k.c. Przewiduje on łagodniejszy ciężar dowodowy, którym obciążony jest poszkodowany. Osoba, która uległa wypadkowi musi dowieść jedynie tego, że do wypadku doszło i że brała w nim udział. Posiadacz pojazdu mechanicznego oraz ogromnej firmy wprowadza do otoczenia tak duże zagrożenie, że powinien się liczyć z tym, iż powodując wypadek odszkodowanie powinno być wypłacone.

  Problem odszkodowania dla kierowcy pojazdu

  Niestety często dochodzi do wypadków komunikacyjnych bez zawinienia. Najczęściej jeśli kierowca doznał ataku serca lub udaru i tracąc świadomość doprowadził do kolizji. W takim przypadku kierowca drugiego pojazdu nie otrzyma odszkodowania. Jego niestety nie obejmuje przepis art. 435 k.c. i musi zostać zastosowana zasada ogólna czyli zasada winy. Przy braku winy odszkodowanie za wypadek niestety nie zostanie przyznane.

  W związku z powyższym ważne jest aby przyłożyć się do prowadzenia postępowania przygotowawczego. Postępowanie karne w sprawach wypadków drogowych decyduje o winie lub niewinności sprawcy szkody. Niestety sprawca nie zawsze jest pojęciem tożsamym z winnym. Zatem najlepiej przystąpić do toczącego się postępowania i powoływać niezbędne dowody na wykazanie tejże winy.

  Odszkodowanie za wypadek dla pasażera pojazdy prowadzonego przez sprawcę

  Ciekawostką jest możliwość uzyskania zadośćuczynienia za wypadek jeśli sprawcą jest mąż, żona lub inna osoba, która nas wiozła. Odszkodowanie z polisy OC męża lub żony otrzymamy jeśli byliśmy pasażerami ubezpieczonego pojazdu. Jest ono wypłacane lub zasądzane w dokładnie takich samych kwotach jak gdyby sprawcą szkody była zupełnie inna osoba. Nie warto rezygnować ponieważ nie naraża to męża lub żony na żadne dodatkowe koszty. Spowodowanie takiego wypadku skutkuje jedynie podniesieniem składki ubezpieczenia.

  Pamiętajmy, że ściganie sprawcy przestępstwa tego rodzaju w stosunku do osoby najbliższej prowadzone jest na wniosek. Jeśli jedyną osobą poszkodowaną w wypadku była żona lub mąż to sprawca nie poniesie odpowiedzialności karnej jeśli pokrzywdzony nie złoży wniosku o ściganie. W przypadku innych rannych postępowanie i tak zostanie wszczęte więc nie stawiamy członka rodziny w sytuacji, w której zostanie oskarżonym.

   

  Bezpłatna analiza Twojej sprawy
   Opinie

   Gwiazdki opini

   AP Odszkodowania znalazłam w Internecie. Pierwszy raz musiałam korzystać z tego typu firmy, i ten wybór okazał się NAJLEPSZY! Rzetelna obsługa od samego początku, na każdym etapie postępowania. Bardzo dobry kontakt, uzyskiwałam odpowiedzi na każde zapytanie.
   Firma Pana Pawła uzyskała wysokie odszkodowanie dla mojego syna, potrąconego przez samochód.
   Firmę AP ODSZKODOWANIA będę polecać z czystym sumieniem!

   Małgorzata A.

   Gwiazdki opini

   Korzystałam z usług Kancelarii i jestem bardzo zadowolona. Nie musiałam uczestniczyć w trudnych prawnie rozmowach. Okazano mi dużą życzliwość i zrozumienie problemu. Zawsze uzyskałam wyczerpujące informacje. Bardzo dziękuję za pomoc i będę polecać usługi Kancelarii każdemu kto będzie w potrzebie.

   Teresa J.

   Gwiazdki opini

   Witam, w ciężkiej sytuacji została mi polecona firma Pana Pawła Gaja i NIE ZAWIODŁEM SIE. Potwierdziły się wszystkie opinie przekazane przez przyjaciół, tj. profesjonalizm, kultura osobista, dyskrecja, pełna dostępność podczas prowadzenia mojej sprawy, a przede wszystkim SKUTECZNOŚĆ! Z czystym sumieniem mogę wszystkim polecić – jest wiele firm o podobnym profilu, ale właściwy adres tylko JEDEN!

   Pozdrawiam

   Marcin J.

   Gwiazdki opini

   Moja ciocia uległa bardzo poważnemu wypadkowi w autobusie miejskim. Nawet nie wiedziała, że może w związku z tym otrzymać jakieś odszkodowanie. Dzięki AP Odszkodowania otrzymała naprawdę duże pieniądze. Sprawa trafiła do sądu ponieważ towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło grosze a w sądzie okazało się, że powinna otrzymać pięć razy więcej. Świetny kontakt z firmą i fachowo załatwiona sprawa przez świetnych prawników.

   Polecam

   Mateusz

   Oceń artykuł:

   Oceny:

   Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która doda opinię