Bezpłatna analiza Twojej sprawy
  Odszkodowanie za wypadek lub potrącenie w Niemczech

  Odszkodowanie za wypadek lub potrącenie w Niemczech

  Odszkodowanie za wypadek i potrącenie w Niemczech, wypadek w Niemczech jakie odszkodowanie, ile odszkodowania za wypadek za granicą, zadośćuczynienie po wypadku w Niemczech? Jeśli szukasz odpowiedzi na powyższe pytania skontaktuj się z najlepiej ocenianą kancelarią w Polsce. Mamy ogromne doświadczenie w sprawach odszkodowawczych. Uzyskujemy również świadczenia od zagranicznych towarzystw ubezpieczeniowych.

  Wysokość odszkodowania za wypadek i potrącenie w Niemczech

  O wysokości odszkodowania za wypadek w Niemczech powinien zdecydować Sąd. Jak każde towarzystwo ubezpieczeniowe również te niemieckie znacząco zaniżają kwoty, które powinny wypłacać osobom poszkodowanym. Znając jednak orzecznictwo niemieckie w zakresie zadośćuczynienia po wypadku w Niemczech można określić wysokość świadczeń. Taka wiedza jest niezmiernie przydatna w procesie negocjacji.

  Znając kwoty jakie zapadają w wyrokach można jasno określić wysokość odszkodowania. Zgłoszenie szkody powinno zostać sporządzone w sposób prawidłowy. Powinno zawierać właściwe kwoty roszczeń za konkretne obrażenia. Te kwoty muszą wynikać z odpowiedniej tabeli, na której wzorują się niemieckie sądy. Tabele te są stworzone również na podstawie zapadłych wyroków.

  Oczywiście ważne jest aby dokumentacja medyczna po wypadku czy potrąceniu pieszego została przeanalizowana przez lekarza. Tabele roszczeń, o których wspominamy zawierają co do zasady zakres kwot za konkretne obrażenia. Oczywiście obrażenia za potrącenie co do zasady będą bardziej poważne niż w przypadku kolizji dwóch samochodów. Dzięki analizie dokumentacji medycznej wiemy jakie będą trwałe następstwa wypadku i możemy dokładnie określić kwotę. Dzięki wiedzy medycznej naszych lekarzy uzasadniamy nasze roszczenia w sposób merytoryczny. To pozwala na uzyskanie maksymalnych kwot w drodze negocjacji. Dzięki temu nasi klienci oszczędzają czas i pieniądze związane z postępowaniem sądowym.

  Odszkodowanie a zadośćuczynienie za wypadek i potrącenie w Niemczech

  Odszkodowaniem będzie wszystko to co składa się na koszty jakie osoba poszkodowana musiała ponieść po wypadku. To na przykład koszty leczenia, dojazdów do placówek medycznych, utracone dochody czy poniesione koszty opieki osób trzecich.

  Zadośćuczynienie za wypadek lub potrącenie w Niemczech to świadczenie mające swoje podłoże w sferze niematerialnej. Ma za zadanie zadośćuczynić osobie poszkodowanej ból, cierpienie, trwałe następstwa, utratę perspektyw lub nawet stratę osoby bliskiej. Jest to świadczenie, które co do zasady stanowi największą część odszkodowania, o które walczymy. Kwoty sięgają setek tysięcy EUR.

  Co zrobić aby uzyskać odszkodowanie za wypadek lub potrącenie w Niemczech

  Pamiętaj aby na miejsce wypadku wezwać Policję i pogotowie ratunkowe. W związku z przebywaniem w obcym kraju musimy mieć pewność, że uzyskamy dokumenty potwierdzające odpowiedzialność sprawcy szkody. Następnie zanotuj numer rejestracyjny pojazdu sprawcy i kraj rejestracji. Pozwoli to na uzyskanie informacji o polisie ubezpieczeniowej. Po wyjściu ze szpitala należy podjąć leczenie w poradniach specjalistycznych do których skieruje nas lekarz.

  Najlepiej od razu skontaktować się z kancelarią odszkodowawczą. Niektórzy lekarze lekceważą wiele objawów obrażeń powypadkowych twierdząc, że są to jedynie potłuczenia. Niestety takie potłuczenia często są przyczyną istotnych urazów jak zerwania mięśni czy ścięgien, naderwania czy zwichnięcia stawów. Bez dalszej diagnostyki i leczenia następstwa mogą być duże. Ponadto bez diagnozy postawionej przez odpowiedniego lekarza nie mamy podstaw do żądania zadośćuczynienia za dane obrażenia. Analiza stanu prawnego przez dobrego prawnika dopełnia procesu uzyskiwania najwyższych odszkodowań.

  Nasi lekarze analizują dokumentacje medyczną i kierują osoby poszkodowane do odpowiednich specjalistów lub na badania. Pozwala to szybkie postawienie diagnozy i podjęcie leczenia. Dzięki szybkiej diagnozie łatwiej jest udowodnić, że dana jednostka chorobowa ma związek przyczynowy z wypadkiem. Co w przypadku ujawnienia dolegliwości kilka miesięcy po wypadku może być ciężkie od udowodnienia.

  Czy należy się zadośćuczynienie lub odszkodowanie po wypadku w Niemczech

  Jak w każdym kraju Unii Europejskiej zadośćuczynienie po wypadku czy potrąceniu przysługuje również w Niemczech. Podstawy do uzyskania odszkodowań są również podobne. Różnią się jedynie kwoty świadczeń i niektóre odszkodowania. Na przykład  w niemieckim stanie prawnych nie można uzyskać odszkodowania za koszty opieki osób trzecich jeśli są to osoby bliskie, które nie otrzymały wynagrodzenia. Odwrotna sytuacja jest w Polsce, gdzie takie odszkodowanie otrzymamy.

  Również kwoty zadośćuczynienia po wypadku czy potrąceniu znacząco różnią się od tych uzyskiwanych w Polsce. Np. za skręcenie kręgów szyjnych w zależności od tego jak poważne są następstwa w Polsce można uzyskać kwoty od 1.000 zł do 20.000 zł. W niemieckim prawie to kwoty kilkukrotnie wyższe. Jak widać wysokość odszkodowań kształtuje się inaczej w różnych państwach jednak można je uzyskać jeśli znamy dane sprawcy i to nie my odpowiadamy za wypadek.

  Bezpłatna analiza Twojej sprawy
   Opinie

   Gwiazdki opini

   AP Odszkodowania znalazłam w Internecie. Pierwszy raz musiałam korzystać z tego typu firmy, i ten wybór okazał się NAJLEPSZY! Rzetelna obsługa od samego początku, na każdym etapie postępowania. Bardzo dobry kontakt, uzyskiwałam odpowiedzi na każde zapytanie.
   Firma Pana Pawła uzyskała wysokie odszkodowanie dla mojego syna, potrąconego przez samochód.
   Firmę AP ODSZKODOWANIA będę polecać z czystym sumieniem!

   Małgorzata A.

   Gwiazdki opini

   Korzystałam z usług Kancelarii i jestem bardzo zadowolona. Nie musiałam uczestniczyć w trudnych prawnie rozmowach. Okazano mi dużą życzliwość i zrozumienie problemu. Zawsze uzyskałam wyczerpujące informacje. Bardzo dziękuję za pomoc i będę polecać usługi Kancelarii każdemu kto będzie w potrzebie.

   Teresa J.

   Gwiazdki opini

   Witam, w ciężkiej sytuacji została mi polecona firma Pana Pawła Gaja i NIE ZAWIODŁEM SIE. Potwierdziły się wszystkie opinie przekazane przez przyjaciół, tj. profesjonalizm, kultura osobista, dyskrecja, pełna dostępność podczas prowadzenia mojej sprawy, a przede wszystkim SKUTECZNOŚĆ! Z czystym sumieniem mogę wszystkim polecić – jest wiele firm o podobnym profilu, ale właściwy adres tylko JEDEN!

   Pozdrawiam

   Marcin J.

   Gwiazdki opini

   Moja ciocia uległa bardzo poważnemu wypadkowi w autobusie miejskim. Nawet nie wiedziała, że może w związku z tym otrzymać jakieś odszkodowanie. Dzięki AP Odszkodowania otrzymała naprawdę duże pieniądze. Sprawa trafiła do sądu ponieważ towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło grosze a w sądzie okazało się, że powinna otrzymać pięć razy więcej. Świetny kontakt z firmą i fachowo załatwiona sprawa przez świetnych prawników.

   Polecam

   Mateusz

   Oceń artykuł:

   Oceny:

   Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która doda opinię