Bezpłatna analiza Twojej sprawy
  Odszkodowanie za wypadek lub potrącenie za granicą

  Odszkodowanie za wypadek lub potrącenie za granicą

  Wypadek za granicą a odszkodowanie, potrącenie za granicą, miałem wypadek za granicą, jakie odszkodowanie za wypadek za granicą? Jeśli jesteś zainteresowany jednym z powyższych tematów skontaktuj się z najlepiej ocenianą kancelarią zajmującą się uzyskiwaniem odszkodowań za wypadek za granicą.

  Przebywając w innym kraju, niezależnie od tego czy jesteś na urlopie, w pracy lub tylko tranzytem możesz ulec wypadkowi. Jeśli w wypadku doznałeś obrażeń ciała zrób wszystko aby sprawca zapłacił na Twoją rzecz odszkodowanie. Trwałe następstwa spowodowane w wyniku wypadku komunikacyjnego w znacznym stopniu pogarszają nasz ogólny stan zdrowia. Leczenie złamań jest długotrwałe i bolesne. Odpowiedzialność za ból i cierpienie po wypadku i potrąceniu powinien ponieść sprawca szkody.

  Jednak na szczęście za wypadek za granicą podobnie jak w Polsce odpowiedzialność gwarancyjną ponosić będzie towarzystwo ubezpieczeniowe. Jest to co do zasady podmiot w pełni wypłacalny, który powinien naprawić szkodę. Oczywiście jest również nastawiony na zysk więc będzie się starał nie wypłacić zadośćuczynienia i odszkodowania lub znacząco je zaniżyć.

  Wysokość odszkodowania za wypadek lub potrącenie za granicą

  Aby dokładnie oszacować wysokość odszkodowania trzeba znać regulacje prawne a niekiedy orzecznictwo danego kraju. Co do zasady prawem stosowanym przy wypadku za granicą będzie prawo kraju, w którym doszło do wypadku. Wyjątkiem będzie sytuacja, w której zarówno sprawca jak i poszkodowany mają miejsce zamieszkania w tym samym kraju. Niemniej jednak taka sytuacja zdarza się rzadko. Dlatego aby uzyskać możliwie najwyższe odszkodowanie musisz wiedzieć, w jaki sposób sądy szacują jego wysokość w państwie, w którym miało miejsce zdarzenie.

  Dobra kancelaria odszkodowawcza posiada duże doświadczenie w podobnych sprawach. Kierując się do takiego podmiotu możesz mieć pewność, że zostaniesz obsłużony profesjonalnie i uzyskasz najwyższe odszkodowanie. Przy wynagrodzeniu prowizyjnym, które jest najczęstszą postacią rozliczenia w kancelariach odszkodowawczych prawnicy będą się starać aby sprawa zakończyła się szybko a odszkodowanie było możliwie najwyższe.

  Inaczej kształtuje się orzecznictwo dotyczące odszkodowań w Niemczech, inaczej odszkodowań w Grecji a jeszcze inaczej w Bułgarii. Np. niemieckie prawo nie przewiduje wypłaty odszkodowania za koszty opieki sprawowanej przez osoby bliskie. Takie odszkodowanie można uzyskać np. w Polsce. Bułgarskie prawo nie przewiduje skonkretyzowanych stawek za uszczerbek na zdrowiu ale sędziowie wydając wyrok wzorują się na poprzednich orzeczeniach w podobnych sprawach.

  Odszkodowanie i zadośćuczynienie po potraceniu będzie co do zasady wyższe. Wynika to oczywiście ze statystyk. Osoby potrącone przez pojazdy mechaniczne doznając większych obrażeń. Te obrażenia skutkują większymi następstwami i nie rokują dużej poprawy. Obrażenia w sferze psychicznej są również dużo gorsze po potrąceniu.

  Co zrobić aby uzyskać odszkodowanie za wypadek lub potrącenie za granicą

  Aby uzyskać odszkodowanie za wypadek za granicą należy bezpośrednio po zdarzeniu dopełnić wszelkich niezbędnych formalności. Podstawą jest wezwanie Policji na miejsce. Jeśli nie uzyskamy notatki policyjnej należy zanotować numer rejestracyjny pojazdu wraz z informacją w jakim kraju jest zarejestrowany. Są to niezbędne informacje do rozpoczęcia procesu odszkodowawczego.

  Nie mniej ważna jest wizyta w szpitalu bezpośrednio po wypadku oraz uzyskanie karty informacyjnej leczenia szpitalnego. Jest to podstawowy dokument medyczny niezbędny do walki o zadośćuczynienie za wypadek za granicą. Bez uzyskania diagnozy bezpośrednio po wypadku osoba poszkodowana może mieć problem z udowodnieniem związku przyczynowego między zdarzeniem a stanem zdrowia.

  Kolejnym etapem jest kontynuacja leczenia powypadkowego we wszystkich niezbędnych poradniach. To właśnie długotrwałość oraz intensywność procesu leczenia będzie co do zasady miała największy wpływ na wysokość odszkodowania za wypadek za granicą. Lekarz współpracujący z kancelarią odszkodowawczą po przeanalizowaniu wypisu ze szpitala może zalecić leczenie w kilku poradniach aby wyleczyć nawet najmniejsze obrażenia. Oczywiście zdiagnozowanie tych obrażeń i opisanie ich w historii choroby będzie miało wpływ na zadośćuczynienie.

  Dzięki analizie lekarskiej oraz analizie konkretnych przepisów prawa stosowanych w obcym kraju, można oszacować wysokość odszkodowania. Wtedy należy zgłosić szkodę wraz z oszacowanym roszczeniem. Przygotowując się do sprawy profesjonalnie i przesyłając pismo zawierające powołanie się na konkretne regulacje w danym państwie, zagraniczne towarzystwo również podejdzie do sprawy profesjonalnie. Dzięki temu szybko możemy uzyskać satysfakcjonujące odszkodowanie.

  Kiedy rozpocząć walkę o odszkodowanie za granicą

  Oczywiście starania należy zacząć możliwie jak najszybciej. Jeśli chcemy szybko wrócić do jak najlepszej sprawności musimy często podjąć leczenie prywatne. Po leczeniu ambulatoryjnym powinniśmy bezzwłocznie rozpocząć rehabilitację. Aby tak było najczęściej i ona musi zostać opłacona z naszych środków. Leczenie zatem będzie kosztowne ale ono jest po wypadku najważniejsze. Im szybciej zaczniemy starać się o odszkodowanie za wypadek za granicą tym szybciej otrzymamy zwrot poniesionych kosztów. Jeśli nie posiadamy środków na prywatne leczenie tym bardziej musimy zrobić wszystko aby uzyskać bezsporną część odszkodowania.

  Bezsporna część odszkodowania to świadczenie wypłacane przez towarzystwo po ustaleniu wszystkich okoliczności wypadku. Jeśli udowodnimy jego odpowiedzialność i przekażemy wstępną dokumentację towarzystwo powinno wypłacić część pieniędzy. Po wydaniu wstępnej decyzji rozpoczynamy negocjacje. Jeśli lekarz pracujący dla kancelarii nie przewiduje żadnych powikłań, można przed zakończeniem leczenia wynegocjować maksymalne odszkodowanie. Dzięki temu oszczędzisz czas i związane z przedłużającym się postępowaniem nerwy.

  Pamiętaj również, że postępowania z zagranicznymi towarzystwami trwają nieco dłużej niż te z polskimi. Ustalanie podmiotu odpowiedzialnego zajmuje kilka dni. Korespondencja z właściwym ubezpieczycielem jest również wysłużona w związku np. z tłumaczeniem dokumentów itp.

   

  Bezpłatna analiza Twojej sprawy
   Opinie

   Gwiazdki opini

   AP Odszkodowania znalazłam w Internecie. Pierwszy raz musiałam korzystać z tego typu firmy, i ten wybór okazał się NAJLEPSZY! Rzetelna obsługa od samego początku, na każdym etapie postępowania. Bardzo dobry kontakt, uzyskiwałam odpowiedzi na każde zapytanie.
   Firma Pana Pawła uzyskała wysokie odszkodowanie dla mojego syna, potrąconego przez samochód.
   Firmę AP ODSZKODOWANIA będę polecać z czystym sumieniem!

   Małgorzata A.

   Gwiazdki opini

   Korzystałam z usług Kancelarii i jestem bardzo zadowolona. Nie musiałam uczestniczyć w trudnych prawnie rozmowach. Okazano mi dużą życzliwość i zrozumienie problemu. Zawsze uzyskałam wyczerpujące informacje. Bardzo dziękuję za pomoc i będę polecać usługi Kancelarii każdemu kto będzie w potrzebie.

   Teresa J.

   Gwiazdki opini

   Witam, w ciężkiej sytuacji została mi polecona firma Pana Pawła Gaja i NIE ZAWIODŁEM SIE. Potwierdziły się wszystkie opinie przekazane przez przyjaciół, tj. profesjonalizm, kultura osobista, dyskrecja, pełna dostępność podczas prowadzenia mojej sprawy, a przede wszystkim SKUTECZNOŚĆ! Z czystym sumieniem mogę wszystkim polecić – jest wiele firm o podobnym profilu, ale właściwy adres tylko JEDEN!

   Pozdrawiam

   Marcin J.

   Gwiazdki opini

   Moja ciocia uległa bardzo poważnemu wypadkowi w autobusie miejskim. Nawet nie wiedziała, że może w związku z tym otrzymać jakieś odszkodowanie. Dzięki AP Odszkodowania otrzymała naprawdę duże pieniądze. Sprawa trafiła do sądu ponieważ towarzystwo ubezpieczeniowe wypłaciło grosze a w sądzie okazało się, że powinna otrzymać pięć razy więcej. Świetny kontakt z firmą i fachowo załatwiona sprawa przez świetnych prawników.

   Polecam

   Mateusz

   Oceń artykuł:

   Oceny:

   Nikt jeszcze nie ocenił tego artykułu. Bądź pierwszą osobą, która doda opinię